Markizy / refleksole

Strona główna >

Markizy / refleksole

Markizy przeciwsłoneczne i refleksole zdobywają popularność!

Z roku na rok markizy zdobywają w Polsce coraz większą popularność. Trudno się temu dziwić! Markizy balkonowe i markizy tarasowe to piękne kolorowe zasłony, które nie tylko zapewniają ochronę przed słońcem, deszczem i upałem, ale także:

 • skutecznie rozjaśniają i ozdabiają domy czy kawiarnie,
 • ożywiają elewacje,
 • sprzyjają wypoczynkowi i wprawiają w wakacyjny nastrój.

REFLEKSOLE DOSTĘPNE SĄ U NAS W WARSZAWIE W DOBRYCH CENACH.

Markizy w biurowcach i mieszkaniach – idealne rozwiązanie!

Sklep Mario Dekor na Ursynowie w Warszawie oferuje różnorodne, kolorowe refleksole, czyli pionowe markizy fasadowe, dzięki którym można przysłonić szybę od wewnątrz lub zewnętrznie. Tkanina zmniejsza ilość dostających się do pomieszczenia promieni słonecznych, zwiększając komfort osób znajdujących się w środku. Tekstylne rolety to sprawdzone rozwiązanie do mieszkań lub biur – poprawiają wygodę pracy, a dzięki zmniejszeniu nasłonecznienia przestrzeni, pozwalają ograniczyć koszty stosowania klimatyzacji. Odmianą refleksoli są markizorolety, w których wygięta tkanina tworzy daszek, odsłaniając dolną część okna.

Markizy – dlaczego warto je zamontować?

 • zapobiegają dostawaniu się do wnętrza szkodliwych promieni ultrafioletowych,
 • obniżają temperaturę w pomieszczeniu,
 • pod rozłożoną tkaniną można schronić się przed małym deszczem,
 • mają wysokie walory ozdobne,
 • stanowią ciekawą formę reklamy,
 • pozwalają na pracę przy komputerze bez zasłoniętych okien.

Mario Dekor – szeroki wybór markiz w Warszawie.

Oferujemy wszystkie popularne typy markiz oraz realizację rozwiązań specjalnych. Co jeszcze znajdziesz w naszym sklepie? M.in.:

 • markiza balkonowa
 • markiza balkonowa elektryczna
 • markiza boczna
 • markiza dachowa
 • markiza dwustronna
 • markiza kasetowa
 • markiza ogrodowa,
 • markiza pionowa tarasowa
 • markiza tarasowa
 • markiza tarasowa elektryczna
 • markiza tarasowa elektryczna w kasecie
 • markiza w kasecie

Posiadamy własną kolekcję tkanin oraz systemy sterowania elektrycznego. Na nasze produkty udzielamy 2-letniej gwarancji. Zapewniamy profesjonalne doradztwo na każdym etapie realizacji zamówienia. Gwarantujemy także 10-14-dniowy termin realizacji zamówień, fachowy montaż oraz najwyższą jakość.

Markizy tarasowe Warszawa w Mario Dekor.


Markizy tarasowe doskonale sprawdzają się jako osłony dużych powierzchni, jak tarasy, nowoczesne, balkony czy ogródki restauracyjne. Konstrukcja wykonana ze stopów aluminium malowana jest lakierem proszkowym – paleta kilku podstawowych barw pozwala wybrać odpowiednią wersję kolorystyczną.

Impregnowana tkanina akrylowa jest sprowadzana z firmy PARA i DICKSON.

Ramiona przegubowe o wymiarach 150 cm, 200 cm, 250 cm, 300 cm, 350 cm, 400 cm z wbudowanymi w środku silnymi sprężynami.

Napęd może być ręczny – na korbkę, elektryczny – na włącznik klawiszowy lub pilota, czy też na czujnik wiatrowo-słoneczny.

Markizy balkonowe Warszawa w Mario Dekor


Markizy balkonowe znajdują zastosowanie nie tylko nad balkonami w blokach i domach mieszkalnych, mogą też z powodzeniem zastępować markizy koszowe, szczególnie reklamowe. Ich plusem jest duża, płaska powierzchnia poszycia, idealnie nadająca się do wykonania nadruków.

W ofercie przygotowaliśmy markizy z ramionami montowanymi na ścianie o wysięgu 80 cm, 100 cm, 140 cm, 180 cm oraz szerokości do 6,5 m.

Markizy koszowe Warszawa – markizy klasyczne i markizy kuliste w Mario Dekor.


Markizy koszowe cieszą się coraz większą popularnością ze względu na swoje kształty, kolory oraz przeznaczenie. Są zauważalne z dużej odległości, dzięki czemu klienci trafiają łatwiej w miejsce, w którym zostały zastosowane. Markizy koszowe stosuje się głównie jako zadaszenie witryn sklepowych, kiosków, barów oraz restauracji.

W ofercie przygotowaliśmy daszki jednopolowe, dwupolowe, trzypolowe, czteropolowe oraz kuliste. Taki rodzaj markizy zbudowany jest z profili aluminiowych, do których przymocowana jest tkanina.

Poszycie może być wykonane z folii PCV lub tkaniny akrylowej impregnowanej.

Wymiary: szerokość do 6 m, wysięgi do 160 cm.

Na całej powierzchni możemy wykonać dowolny nadruk.

Podstawowe modele markiz oraz ich zastosowanie

Funkcjonalna instalacja w wersji dachowej lub okiennej może być wykorzystana do różnych celów - praktycznych albo estetycznych. Markizy w naszym salonie w Warszawie są dostępne w wielu wariantach. Ich główne wykorzystanie dotyczy: tarasów, balkonów, loggii, wejść do punktów handlowych i dużych okien. To właśnie ze względu na docelowe przeznaczenie wyróżnia się:

 • Markizy tarasowe,
 • Markizy balkonowe,
 • Markizy koszowe.

Pierwsze dwie nazwy sugerują zastosowanie dla danego modelu, trzecia zaś nawiązuje do konstrukcji takiej instalacji. Po rozłożeniu i zamocowaniu przypomina ona właśnie kosz będący równocześnie ekspozytorem reklamowo-promocyjnym. Markizy koszowe są bowiem najczęściej spotykane przy wejściach do sklepów albo innych lokali usługowych. Rzadko kiedy mają jednolitą strukturę kolorystyczną, bez uzupełniających dodatków. Częściej występują w formie niebanalnych nośników przekazu marketingowego. Wszystko po to, aby zainteresować przypadkowych przechodniów. Nieco inną rolę odgrywają zaś markizy balkonowe, dostępne w naszym salonie w Warszawie. Zarówno w dużych obiektach z wielkiej płyty, jak i budynkach wielokondygnacyjnych mieszkańcy narzekają na brak cienia. Ten typ produktu gwarantuje optymalną osłonę w bloku. Pośrednio ochroni też przed nagrzewaniem oraz hałaśliwymi uderzeniami kropel deszczu o parapet.

Stylowe markizy jako atrakcyjne uzupełnienie aranżacji

Imponujące witryny sklepowe, wejścia do galerii handlowych lub instytucji użyteczności publicznej muszą być właściwie widoczne i atrakcyjne. Częstym wyborem właścicieli lokali są markizy koszowe, gwarantujące spełnienie powyższych oczekiwań. Sama nazwa jest nieprzypadkowa, ponieważ po rozłożeniu przypominają one właśnie taką konstrukcję. Umożliwiają schronienie się przed deszczem, a także aplikację różnych treści graficznych. Jako że jest to przeważnie wytrzymała struktura materiałowa, można na niej umieścić: nazwę, logo albo inny element identyfikacji wizualnej. Wbrew pozorom również markizy tarasowe dają liczne opcje konfiguracji takiego produktu. Najczęstszymi czynnikami wyboru przez klientów w Warszawie określonego modelu są:

 • indywidualne upodobania kolorystyczne i materiałowe,
 • klasa odporności na wiatr,
 • charakterystyka montażu związanego z kasetą,
 • ręczny lub automatyczny napęd,
 • łatwość utrzymania czystości danej struktury.

Trzeba podkreślić, że w przypadku osłon tarasowych ciężko uniknąć przypadkowych zabrudzeń, chociażby ze względu na zmienne i nieprzewidywalne warunki atmosferyczne. Gdy takowe się pojawią, wystarczy po prostu użyć letniej wody z mydłem.

Na co zwrócić uwagę wybierając kolor markizy wewnętrznej?

Optymalna barwa struktury materiałowej takiego modelu odpowiada nie tylko na upodobania wizualne potencjalnego nabywcy. Ma ona również znaczenie z punktu widzenia praktycznego zastosowania osłony wewnętrznej.

Markizy z montażem w Warszawie są dostępne w szerokiej palecie kolorów. Wybór właściwego odcienia ma tu niebagatelne znaczenie, podobnie jak charakterystyka splotu włókien danej struktury. Jaśniejsze tonacje zdecydowanie sprawdzą się we wnętrzach, w których właścicielom zależy na umiarkowanym dostępie do naturalnego światła słonecznego. Stąd powinni postawić na: szarości, beże, biel, écru czy delikatny błękit.

Z kolei użytkownicy pragnący maksymalnego zaciemnienia wybiorą zapewne: wyrazistą zieleń, granat, czerń, brąz albo intensywny fiolet. Przed zakupem muszą też sprawdzić spójność danej tkaniny na markizie. Najłatwiej zrobić to, przystawiając fragment materiału z próbnika pod światło. W rezultacie szybko można zweryfikować stopień przenikania promieni przez roletę osłonową.

Praktyczne korzyści związane z montażem markizy.

Wszystkie modele zewnętrznych markiz mają ogromne znaczenie estetyczne. Jednym z ich głównych zadań jest podniesienie atrakcyjności wizualnej wokół elewacji albo wejścia do danego budynku. Jednak każda z tych instalacji wiąże się z konkretnymi, uniwersalnymi korzyściami dla potencjalnego nabywcy. Wśród najważniejszych zalet użytkowych można wymienić między innymi:

 • komfortową pracę biurową bez konieczności całkowitego zasłaniania okien,
 • schronienie na wypadek niespodziewanych opadów deszczu,
 • łatwiejsze utrzymanie temperatury w poszczególnych pomieszczeniach,
 • ochronę przed wnikaniem szkodliwego promieniowania UV.

Dlaczego warto zamontować refleksole?

Specyficzny wariant osłon jest dedykowany dużym przeszkleniom w domach lub obiektach użytkowych. Często zdarza się, że okna w tych budynkach są masywne i przechodzą od sufitu, aż do podłogi. Aby przebywanie w takim wnętrzu było naprawdę przyjemne oraz komfortowe, warto zamontować refleksole. Jakie korzyści wiążą się z zakupem pionowych markiz? Do najważniejszych atutów prezentowanego rozwiązania można zaliczyć:

 • zapobieganie szybkiemu nagrzewaniu się pomieszczenia,
 • ograniczenie wnikania kurzu, pyłów i zanieczyszczeń z zewnątrz,
 • oszczędność przez brak konieczności włączania klimatyzacji,
 • podkreślenie nowoczesnego designu danego budynku.